sünnitants-logo.png

Sünnitants

Dancing For Birth™ on üle maailma aastaid tuntust kogunud rasedate ja värskete emade ettevalmistustund, milles on ühendatud mõnus sünnituseelne ja sünnitusjärgne treening, sünnitus- ja emadusalane koolitus ning naiseks olemise pidustused.

Tantsuline liikumine toetab naise keha ja meelt lapseootusele eelnevast ajast kuni sünnitusjärgse beebiga koosolemiseni.

Saad teadmisi ja tehnikaid turvalisema, meeldivama ja lihtsama sünnikogemuse loomiseks. Samuti, kuidas sünnitusjärgselt keha vormis hoida ning titaga koos

mõnusalt aega veeta.

NB! Sul ei ole vaja mingit eelnevat tantsukogemust ega oskust :)! Tund on lihtsalt fun - kerge liikumise ja mõnusa muusikaga!

Treeningtunni sisu

lõdvestumine

kõhulihaste ja vaagnapõhjalihaste harjutused

sünnituseelne ja sünnitusjärgne tantsutreening

venitusharjutused rasedusest tingitud ebamugavuste leevendamiseks

sünnituse füsioloogia ja etapid

kuidas sünnitus võimalikult meeldivaks muuta

sünnitusasendid ja mugavusvõtted

teaduspõhine teave rasedusest, sünnitusest ja sünnitusjärgsest perioodist

kuidas olla lapsevanem

sünnituse ja emadusega seotud rituaalid maailmas

juturing ja vaba jagamine

Pehme Sünni Kooli õpitoad ja lõdvestuskunst

5 põhjust, miks ka raseduse ajal tantsida

Stress ja lihaspinged vähenevad - vererõhk ja adrenaliinitase langevad

Oksütotsiini eraldumine hoogustub - oksütotsiin soodustab loomulikku sünnitustegevust

Tunned end oma kehas enesekindlalt - see omakorda annab sulle sünnitamiseks jõu ja julguse

Vabastab enesele hinnangute andmisest - toetab sideme loomist oma lapse ja partneriga

Harjutused aitavad suurendada vaagnapiirkonna liikuvust - valmistavad ette sünniteede laienemist kergemaks sünnituseks

Signatuurpoosid ja liikumised

“Down Baby Down”

“Abundant Belly”

“Dilation Gyration”

“Powerful Woman”

“Rock the Baby”

“Baby Welcoming”

Kursusel osalenud emade sünnitus on kulgenud kiiremalt, kergemalt, sageli ilma sekkumiseta ning nad on oma sünnitusega igati rahul olnud.

Hea tervise tagamiseks on tervetel rasedatel naistel soovitav treenida vähemalt 2,5 h nädalas.

Uuringud näitavad

Ema treening kogu raseduse vältel aitab vältida rasedusaegset diabeeti, toetab ka beebi südame tervist.

Püstised asendid ja liikumine sünnituse ajal soodustavad sünnitegevust ja väiksemat vajadust valuvaigistite järele.

99% naistest, kes olid sünnituse ajal püstisemas asendis ja liikusid ringi, ütlesid, et teeksid ka järgmisel korral kõik samamoodi.

Viieaastastel lastel, kelle emad raseduse ajal treenisid, olid üldvõimekuse ja väljendusoskuse testidel oluliselt paremad tulemused.

Raseduse ajal

Treening annab toonust ja lihastugevust sünnituseks ja soodustab vaagna liikuvust. Tunnis anname palju näpunäiteid ja jagame tehnikaid, kuidas kasutada gravitatsiooni ja asendeid tõhusamaks sünnituseks. Kas teadsid, et on olemas optimaalne beebi asend ja sa saad sellele ise palju kaasa aidata?

Sünnitantsu juhendaja on laialdaste teadmistega ekspert, kellelt saab sünnituseks valmistumisel kasulikke perekooli teadmisi, toetust nii vaimse kui emotsionaalse tasakaalu hoidmiseks, praktilisi nippe ja tehnikaid positiivse sünnikogemuse loomiseks. Näiteks selle kohta, kuidas kasutada oma võimsaid sünnitusinstinkte. Sünnitus võib olla aktiivne, ekstaatiline, sind muutev, väestav. Treeningu ja sünnitusalase koolituse kombineerimisel oled selleks hästi valmistunud!

Koos beebiga

Beebi sünd on alles algus! Oma beebiga koos olemine ja temaga sideme loomine on juba iseenesest tervisele igati kasulik ja jõudu andev. Meie tantsud ja liigutused arendavad beebi tasakaalusüsteemi, mis omakorda mõjutab tema nägemist, kuulmist, tasakaalu ja lihastoonust, vaimset ja emotsionaalset tasakaalukust. Samuti anname nõu, kuidas olla hea ja hooliv lapsevanem, kuidas beebit toita, magama panna, rahustada ning kuidas toime tulla muutuvas suhtes või üksikemana.

Koolitaja

Pehme Sünni Kooli kooitaja Kiia Paal ja lapsed

“Kolme lapse emana olen kogenud emotsioone, küsimusi ja nõutust, mis värsketel emadel oma elus uude – lapsevanema – rolli astudes enamasti tekivad.

Oma töös lapseootel peredega, kes teadlikult ja pühendunult on valmistunud lapse sünniks, olen sageli kuulnud emotsionaalset arutelu  – oleks ma teadnud, mida emadus tegelikult tähendab, miks mulle keegi sellest ei rääkinud ja miks ma selleks ei osanud valmistuda?

Lapse sünniga aga alles kõik algab – uued emotsioonid, elukorraldus,
suhted, väline surve ühiskonnalt ja tuttavatelt läbi erinevate ootuste
ema ja naise rollile.

Pehme Sünni Kooli koolitused ja töötoad ongi loodud Sulle,
armas emme, et võimalikult rõõmsalt ja turvaliselt
eelseisvaks emaduseks valmistuda.”

REGISTREERI
Võta ühendust

Palun võta ühendust täpsema info saamiseks.

Täname! Sinu sõnum on saadetud.