top of page

Sündmused / Events

Spinning Babies® Workshop Tallinn 2023_.png

Rahvusvaheliselt kõrgelt tunnustatud Spinning Babies® töötuba tuleb Eestisse juba kolmandat korda!

 

Esimene kahepäevane Spinning Babies® töötuba toimus Tallinnas 2020. aasta veebruaris, mil oli juhendajaks Jennifer Walker. 

 

"2022. aasta novembris viis Uus-Meremaa ämmaemand Claire Eccleston Tallinnas läbi kahepäevase Spinning Babies töötoa. Juhuse tahtel oli ta just sel ajal „Euroopa tuuril“, kui ämmaemandate ühingul oli küpsenud kindel soov ka omalt poolt Eestisse Spinning Babies® (SB) koolitaja kutsuda. Selles töötoas osalesid nii doulad kui mitmed ämmaemandad, viimaste seas olid esindatud ka Lätis, Soomes ja Suurbritannias töötavad kolleegid.

Enne koolitust olin omal käel uurinud SB lähenemise kohta ja katsetamisi naistele nii lapseootuse kui sünnituse ajal selles stiilis soovitusi andnud. Ehkki kahepäevane koolitus avas minu arvates alles esimese ukse sellesse maailma, andis see juba märkimisväärselt enesekindlust SB arsenalist lahendusi otsida. Kõige olulisem oli minu hinnangul võimalus koolitusel erinevaid asendeid-harjutusi üksteise peal läbi proovida, saada kohest tagasisidet nii kolleegidelt kui koolitajalt, ning teadmine, et põhiteadmiste olemasolul SB võtteid praktiseerides pole kaotada midagi.

Olen koolituse järel sünnitustel SB harjutustega naisi ja lapsi aidanud ning kogenud korduvalt, kuidas tagumises teisendis olnud kõhubeebid on enda asendi otsustavalt selliseks sättinud, mis on lasknud neil emale kergenduseks kiirelt sündida. Kurnavad seljavaludega sünnitused on saanud leevendust ning ebaregulaarsed sünnitegevused on asendunud hea hoo ja regulaarsusega.

Spinning Babies® ei ole võlurohi, mis parandaks kõik mured, kuid see on suurepärane võimalus proovida veel midagi, et naisel oleks kergem ja et laps saaks sündida."

Liis Raag, Eesti Ämmaemandate Ühingu president

bottom of page